Arrow-Up
افزایش فالوور اینستاگرام
و افزایش فروش

در این مقاله از سری مقالات ویستا قصد داریم روش هایی برای افزایش بازدید و افزایش فالوور اینستاگرام را بیان کنیم و ارتباط افزایش فالور اینستاگرام و افزایش فروش از طریق پیج اینستاگرام، یا به بیانی دیگر ارتباط تعداد فالور با فروش را به صورتی موشکافانه بررسی کنیم. در ادامه این مقاله همراه با ما باشید.

چه ارتباطی میان افزایش فالوور اینستاگرام و افزایش فروش است ؟

اینستاگرام این روزها به ابزاری ساده برای انجام تبلیغات ساده و ارزان تبدیل شده است که هر کسی می تواند در آن به معرفی خدمات و مهارت های خود بپردازد و خود و شغلش را به دیگران معرفی کند. در ایران بیشتر از دیگر کشور ها این مورد رشد کرده به شکلی که قالب های خاص و طراحی های شکیل برای پیج اینستاکرام انجام می شود و فروشگاه ها از طریق آن محصولات خود را به مردم معرفی می کنند. طبیعتا هر چه تعداد دنبال کننده و بازدید کنندگان این گونه پیج ها بیشتر باشد، نشان از محبوبیت این کسب و کار و محصولاتش در میان مردم دارد. به همین ترتیب فروش نیز در پی های پر بازدید بیشتر از پیج های کوچک خواهد بود که همگی از وظایف ادمین اینستاگرام است. اما مسئله ای که امروز به آن میپردازیم، ارتباط نوع فالور، کیفیت آنها و تعداد آنها با میزان فروش یک پیج فروشگاهی است.

نوع فروش در انواع فروشگاه های اینستاگرامی ؟

در ابتدا به سبک کاری انواع پیج اینستاگرام و نحوه فروش آنها میپردازیم. پیج های اینستاگرامی فروشگاهی را می توان به چند دسته بندی تقسیم کرد، پیج های فروشگاهی که فاقد سایت هستند و محصولات خود را به صورت پرداخت درب منزل برای مشتریان ارسال میکنند. نمونه دومف پیج هایی هستند که از پیج اینستاگرام برای تبلیغات محصولات وب سایتشان استفاده میکنند، این گونه کسب و کار ها حرفه ای تر کار فروش را دنبال میکنند و از طریق وب سایت محصولات خود را به صورت پرداخت آنلاین یا پرداخت درب منزل به فروش میرسانند. و دسته سوم پیج های فروشگاهی هستند که محصولات یا خدماتی عرضه میکنند که از طریق سایت و یا پیج قابل فروش و پرداخت نیست و نیاز به تماس و گرفتن ارتباط با مشتریان است. مانند پیج های کارخانه های فولادی و … هستند. که برای هر یک از این انواع پیج های فروشگاهی، یک شیوه خاص به کار گرفته می شود.

ادمین اینستاگرام در اصفهان ویستا

افزایش فالوور اینستاگرام چه ارتباطی به میزان فروش دارد؟

تصور کنید محصولی دارید که توانسته اید آن را به یک جامعه ۲۰۰ نفری معرفی کنید. از این جامعه، افرادی که فعلا به این محصول نیازی ندارند، افرادی که زمینه کاری غیر مرتبط با محصولات شما را دارند و … و تمام کسانی که ممکن نیست برای خرید محصول به شما پیام بدهند را حذف کنید. ممکن است یکی یا دو نفر از این جامعه با شما تماس بگیرند و در مورد محصول با شما صحبت کنند. حالا تصور کنید، جامعه آماری اولیه را چند برابر افزایش دهید. مسلما تعداد مشتریان نیز افزایش پیدا میکنند. اصطلاحا زمانی که داده های بیشتری به قیف فروش وارد کنیم، بازخورد بهتری در خروجی خواهیم گرفت. اما چگونه می شود نتیجه بهتر و بازخورد بیشتری از این قیف فروش گرفت ؟ اینستاگرام با طراحی یک پلتفرم حرفه ای، برای جذب مخاطب علاقه مند به مطالب پیج شما برنامه ای ویژه تدارک دیده است. برنامه نویسان اینستاگرام، در طراحی این پلتفرم محتوای ساخته شده توسط شما را که در صفحه خود منتشر کرده اید، تنها به مخاطبینی نمایش می دهد که میداند آن را دوست دارند و به دنبال آن میگردند.

آیا همه چیز تعداد فالوور است ؟   خیر، به هیچ وجه … کیفیت فالوور، واقعی بودن و غیر واقعی بودن آنها، اینکه اهل کدام شهر هستند و موارد بسیار زیاد دیگری در میزان فروش از طریق وب سایت مهم هستند. به عنوان مثال ممکن است یک پیج با هزار نفر دنبال کننده واقعی و مرتبط با کار آن پیج، چندین برابر بیشتر از یک پیج اینستاگرامی با صد هزار نفر دنبال کننده غیر فعال یا فیک، فروش داشته باشد.

افزایش فالوور اینستاگرام فیک ؟

یک سوال مهم، آیا افزایش فالوور اینستاگرام فیک، در فروش تاثیر گذار است ؟

خیر، به هیچ وجه، اتفاقا برعکس، فالور فیک اعتبار پیج شما را از بین خواهد برد، پست های شما به دلیل غیر فعال بودن تعداد زیادی از فالور هایتان به اکسپلور راهی پیدا نخواهد کرد و کم کم پیج به سمت نابودی پیش خواهد رفت. پس توصیه متخصصین تیم سوشال مدیا ویستا به شما این است که به هیچ وجه از فالور فیک تحت هر عنوانی استفاده نکنید. برخی باور های غلط که شما را به سمت خرید فالور فیک سوق می دهند :

  • باور غلط شماره ۱ : فالور بالا باعث افزایش اعتبار پیج من میشه.
  • باور غلط شماره ۲ : اگر تعداد فالورم کم باشه مشتری به من اعتماد نمیکنه.
  • باور غلط شماره ۳ : جستجو به دنبال خرید فالور واقعی ( هر فالور پولی، فیک است. )
  • باور غلط شماره ۴ : اگر تعداد فالور بیشتر باشه، پیج به اکسپلور خواهد رسید.

چند روش برای جذب فالور واقعی

  • جذب از طریق فالو آنفالو

با فالو کردن مخاطبین احتمالی و آنفالو کردن آنها بعد از چند روز، می توانید تعداد زیادی فالور واقعی و فعال دریافت نمایید. این کار در ابتدای شروع کار پیج مفید است ولی کم کم با رشد پیج برای دریافت فالور بیشتر جوابگو نخواهد بود و باید راهکار های دیگری را مورد استفاده قرار دهید.

  • جذب از طریق تبلیغات

انجام تبلیغات در اینستاگرام به صورت پست و یا استوری نیز کمک زیادی به جذب فالوور می کند. ولی این مورد کمی برای شما هزینه بر خواهد بود. با این حال اگر در جای درست و زمان درست انجام شود، جذب فالور بسیار بالایی از طریق آن اتفاق خواهد افتاد. بهترین روش برای تبلیغات در اینستاگرام، تبلیغات در پیج افراد مشهور است که آن شخص به صورت مستقیم نام برند، پیج و … شما را بیاورد.

  • جذب از طریق اکسپلور

بهترین شیوه دریافت فالور که هیچ هزینه ای نیز از شما طلب نمی کند، جذب فالور از طریق اکسپلور می باشد. با کمی وقت گذاشتن و انجام چند عمل اصولی، خیلی زود میبینید پست های شما در اکسپلور به تعداد زیادی از انسانهایی که به حوزه کاری شما علاقه مند هستند نمایش داده می شود. بنا بر این از این تعداد شانس دریافت فالوور بالایی نیز خواهید داشت. به همین دلیل است که میگوییم بهترین روش جذب فالوور، جذب از طریق اکسپلور است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.