دیگر دوره کسب و کار به شیوه سنتی به سر آمده مشتریان به دنبال راهی هستند که بتوانند در سریعترین زمان و ساده ترین شیوه به نتیجه مطلوب برسند. از طریق طراحی سایت دیگر به جای اینکه شما به دنبال مشتریان خود باشید آنها با شما تماس خواهند گرفت. امروز قصد دارین به این موضوع بپردازیم که طراحی سایت عکاسی چه کمکی به این صنف کاری می کند؟

فواید طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت به شما کمک می کند تا شما دیگر نیاز به تیم بازاریاب نداشته و مشتریان خودشان شما را پیدا کنند. این یعنی صرفه جویی در پرداخت برای آگهی، چاپ تراکت، استخدام بازاریاب تلفنی و… که بعضا هیچ نتیجه ای ندارد. برخی نیز برای معرفی کسب و کارشان از شبکه های اجتماعی برای معرفی خود استفاده می کنند. شاید اینگونه به نظر برسد که شبکه های اجتماعی می توانند بهترین پلتفرم برای نمایش نمونه کارها و خدمات عکاسی شما به مشتریانتان باشد ولی اینطور نیست زیرا به دلیل محدودیت های شبکه های اجتماعی شما نمی توانید نمونه کارهای خود را در اندازه و کیفیت اصلی آن نمایش دهید. شما به عنوان یک عکاس حرفه ای می توانید با دانش خود در زمینه ترکیب بندی و زیبایی شناسی به طراح سایت خود کمک کنید تا مشتریان جذب دیدن سایت شما و نمونه کارهایتان شوند. اینگونه فواید طراحی سایت عکاسی به شما نشان داده خواهند شد.

بخش های مختلف یک سایت عکاسی

داشتن نام دامنه

دامنه ای را برای سایت خود انتخاب کنید که در ذهن کاربر بماند می توانید از نام برند خود نیز در دامنه استفاده کنید.

انتخاب نوع سایت

هدف خود را از داشتن سایت عکاسیتان تعیین کنید و بر اساس آن اقدام به طراحی نمایید. سایتی که مد نظر شماست خدماتی است یا فروشگاهی؟

انتخاب قالب

بعد از تعیین هدف خود از طراحی سایت با مشورت طراح سایت خود چیدمان سایت و صفحات را شروع کنید. صفحات شامل صفحه نخست، درباره ما، خدمات، وبلاگ، نمونه کارها، تماس با ما و در صورت طراحی سایت فروشگاهی صفحه پرداخت است.

تولید محتوا

در این قسمت باید سرچ کلمات کلیدی انجام شود و برای تولید محتوای اصولی استراتژی تعیین و طبق یک برنامه زمانبندی شده محتوا بر روی وبسایت آپلود شود. داشتن یک تقویم محتوایی نیر می تواند به سایت عکاسی شما کمک بسیاری کند تا در کمپین های مرتبط بتوانید بازده بازدید و فروش سایت خود را بالا ببرید.

لینک سازی و تبلیغات

از اقدامات ضروری برای پیشرفت سایت لینک سازی اصولی یا به اصطلاح Link Building است. از فواید طراحی سایت عکاسیاین است که شما می توانید از صفحات اجتماعی خود نیز بر روی سایت ترافیک ایجاد کنید. همچنین از مشتریانتان بخواهید شما را به عنوان عکاس در سایت خود لینک کنند. پس داشتن استراتژی تبلیغات و فعالیت روی صفحات اجتماعی نیز امری ضروری است.

نکات ضروری در طراحی سایت عکاسی

دسته بندی در طراحی سایت عکاسی

هدف شما جذب مشتریان تازه عقد قرارداد پروژه های عکاسی و فیلمبرداری جدید است. شما نباید سایت خود را به تمام عکس ها اختصاص دهید بلکه باید با در یک دسته بندی منظم عکس های برجسته و شاخصی را قرار دهید که می توانند معرف مهارت شما باشد. دسته بندی می تواند به مشتریان شما برای جلوگیری از سر درگمی و رسیدن به آنچه به دنبال آن آمده اند کمک کند. برای مثال کاربر به دنبال نمونه کارهای شما در زمینه عکاسی طبیعت است با کلیک بر روی دسته عکس مناظر کارهای شما را ورق زده و با کارهای شما آشنا می شود.

صفحه درباره ما

مشتریان همیشه جهت قرارداد با عکاسی ها برای مهمانی ها و مجالس خود به بحث اعتماد تاکید دارند. برای این منظور صفحه درباره ما کوتاه ولی به گونه ای طراحی کنید که مشتریان با شما و برخی ویژگی های شخصیتی تان آشنا شوند.

سئو لوکال برای سایت عکاسی

عکاسی خدمتی است که مشتریان به در دسترس بودن آن نیز بسیار اهمیت می دهند. از این رو می توانید بر روی سئو محلی (Local Seo) خود تمرکز بیشتری داشته باشید. به زبان ساده تر به جای کار بر روی ” سئو سایت ” بر روی ” سئو در اصفهان ” تمرکز کنیم.

پاسخ به سوالات مشتریان

یکی از مهم ترین فواید طراحی سایت عکاسی؛ این است که در هر ساعت از شبانه روز قادر باشید سوالات احتمالا بازدید کنندگان کسب و کار تان را پاسخ دهید. تحقیق کنید که مشتریان در حیطه کاریتان به دنبال چه مطالبی هستند و در قالب بلاگ در این زمینه تولید محتوا کنید. زمانی که مشتریان از شما پاسخ تمامی سوالاتشان را بگیرند راحت تر به شما اعتماد خواهند کرد.

کمپین های تبلیغاتی و تخفیفات

شما می توانید در بستر سایت تمامی رویدادهای خود شامل جشنواره ها و تخفیفات را به مشتریان اعلام کنید. از طریق فرم تماس می توانید بانک اطلاعات وسیعی برای کسب و کارتان ساخته و مشتریان سابقتان را زودتر از جشنواره ها و کمپین هایتان مطلع کنید

امکان رزرو و پرداخت آنلاین

گرچه شبکه های اجتماعی بستری برای نمایش خدمات شما هستند ولی در امر کسب و کار نمیتوانند بستر مناسبی باشند از این رو طراحی سایت عکاسی به مشتریان شما این امکان را می دهد از طریق سایت بدون نیاز به حضور رزرو انجام داده و شما بتوانید برای آنها زمانبندی و برنامه ریزی انجام دهید. همچنین یکی دیگر از فواید طراحی سایت عکاسی ین است که می توانید این امکان را قرار دهید که جهت قطعی شدن رزروشان بیعانه پرداخت کنند تا قطعی بتوانید برایشان زمانبندی کنید.

۴.۳/۵ - (۶ امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.