چرا به سایت نیاز دارم؟  به ۵+۱ علت …

اینترنت در دهه اخیر باعث تحولی عظیم در ارتباطات و تبلیغات و … شده است. قبل از اینکه اینترنت تمام کره زمین را به اسارت خود در بیاورد، همه اینها به شکلی دیگر انجام می شد، تبلیغات بنری تبلیغات کارت ویزیت و تراکت و انواع ارتباطات به شکلی دیگر انجام می شد. امروزه شما برای تهیه یک وعده ناهار، آنچنان زحمتی به خود نمیدهید.

با چند تاچ می توانید رستوران های مختلف را بررسی کنید و غذای مورد علاقه تان را با بهترین قیمت آن هم با تخفیف سفارش دهید. اما تا همین چند سال پیش برای خرید یک ساندویچ، باید به دنبال نزدیک ترین فست فود میگشتید و تا آماده شدن غذا وقت خود را در این فروشگاه تلف می کردید. این کاری است که اینترنت با دنیا کرده است. در ادامه هم همین روند ادامه خواهد داشت. به همین دلیل است که سعی کردیم در قالب این مقاله، تمام دلایلی که ما را ملزم به طراحی سایت و همچنین در ادامه  ملزم به انجام سئو می کند را ارائه کنیم.

۱ – برای موفقیت باید در جهت جریان آب رودخانه شنا کنید

امروزه همه چیز به سرعت در حال تغییر و تحول است و همه چیز به سمت ساده تر شدن و کاربردی تر شدن برای استفاده راحت تر کاربران می رود. یکی از اصلی ترین ابزار هایی که امروزه به کمک جوامع بشری آمده بستر اینترنت و وب سایت ها و نرم افزارهای فعال در آن هستند. امروزه برای خرید کمیاب ترین محصولات و یا حتی انجام ۹۰ درصد فعالیت های بانکی و یا حتی برای دیدن آموزش و تحصیل، حتی نیازی به خارج شدن از منزل نخواهید داشت و تمام کارهایتان را از پشت یک صفحه مانیتور لپتاپ یا موبایل متصل به اینترنت می توانید انجام دهید.

به همین دلیل، اگر ساز مخالف بزنید و بخواهید در خلاف جهت رودخانه شنا کنید، از رقیبانتان عقب خواهید افتاد. بهتر است به جای این، بر روی آینده سرمایه گذاری کنید و با پیشبینی رفتار احتمالی مشتریان در آینده، و پیش بینی تحولات آینده، زود تر از رقیبان به طراحی استراتژی بپردازید.

همین الآن تماس بگیرید و مشاوره رایگان طراحی سایت دریافت کنید

۲ – هر چه زودتر اقدام کنید، زودتر به نتیجه خواهید رسید

هر چه زودتر شروع کنید، زودتر با مشکلات راه و ایرادات کارتان آشنا خواهید شد، پس زودتر از رقیبان به رفع مشکلات خواهید پرداخت و نتیجه در انتظار کسانی است که کارشان را بی نقص انجام میدهند. تجربه مهمترین و اصلی ترین موردی است که هر فروشنده یا بازاریاب و یا مدیری به آن احتیاج دارد. شما می توانید از بیرون به جمع آوری اطلاعات بپردازید ولی مطمعن باشید کسی که زودتر وارد عمل شده، زودتر هم به نتیجه خواهد رسید.

بعلاوه در تبلیغات اینترنتی، و دیجیتال مارکتینگ، کسی که رودتر از همه شروع می کند، اعتبار بیشتری خواهد داشت. فرض کنید قصد خرید یک محصول را دارید که دو فروشگاه آن را با یک قیمت ارائه می دهند. تا اینجا همه شرایط برابر است. حالا بیایید فرض کنیم یکی از این فروشگاه ها کار خود را به تازکی شروع کرده و فروشگاه دیگر بیش از چند سال است که به صورت فعال در حال ارائه محصولات و یا خدمات است. انتخاب شما کدام یک خواهد بود؟

طراحی سایت اولین قدم برای شروع یک کسب و کار دیجیتال است. به جای فردا، همین امروز، به افتتاح فروشگاه اینترنتی خود فکر کنید. همین الآن اقدام کنید و مشاوره رایگان بگیرید.

همین الآن تماس بگیرید و مشاوره رایگان طراحی سایت دریافت کنید

۳ –  شما باید بتوانید ۲۴/۷ پاسخگوی نیاز مشتریان باشید

حتی بزرگترین شرکت ها و فروشگاه ها نیز، زمانی مشخص برای ارائه پشتیبانی و پاسخ به سوالات مشتریان و بازدید کنندگان دارند. در پاسخگویی تلفنی نیز همین موضوع صدق می کند. بزرگ ترین شرکت ها نیز پس از تایم اداری تا ساعتی مشخص پاسخگویی تلفنی ارائه می دهند. با این حال، باید به فکر زمانی باشید، که در فروشگاه حاضر نیستید و امکان پاسخگویی تلفنی را هم ندارید. باید بتوانید در زمانی که هیچیک از کارمندانتان حضور ندارد و تلفن ها را هم جواب نمیدهید، پاسخ سوالات کاربر را بدهید، اطلاعات کامل او را برای تماس بعدی دریافت کنید و حتی لیستی از قیمت ها به مشتریان احتمالی ارائه دهید.

چرا به سایت نیاز دارم؟

تمامی این موارد در یک طراحی سایت شرکتی و یا طراحی سایت فروشگاهی خلاصه می شوند. با ایجاد یک صفحه سوالات متداول، مهم ترین سوالات کاربران را پاسخ بدهید و بگذارید تا اگر کسی به سایت شما مراجعه کرد بتواند جواب سوالاتش را بگیرد. با ایجاد انواع فرم می توانید هر گونه اطلاعات لازم را از مشتریان و بازدید کنندگان از سایتتان را بگیرید تا بعدا بتوانید با او ارتباط برقرار کنید. همچنین از قابلیت هیا دیگر مانند چت آنلاین، پشتیبانی تلفنی آنلاین، تیکتینگ و … نیز استفاده کنید. وب سایت را می توان یک پایگاه از کسب و کار دانست که بدون محدودیت در حال ارائه خدمات است. که از طریق آن حتی در روزهای تعطیل نیز می توانید اجناس خود را بفروشید و یا از مشتریان اطلاعات تماس دریافت کنید.

همین الآن تماس بگیرید و مشاوره رایگان طراحی سایت دریافت کنید

۴ – جمعیت ایرانیان حاضر در بستر اینترنت ۷۸ میلیون نفر است

ممکن است هر ساعت از شبانه روز، یک نفر به خدمات و محصولاتی نیاز پیدا کند که شما آن را ارائه می دهید. این فرد در ۹۰ درصد مواقع، حتی اگر آن زمان قصد خرید یا تهیه خدمات را نداشته باشد، حد اقل یک بار در اینترنت، یا در اینستاگرام، در مورد آن خدمات یا محصول جستجو می کند. اگر شما به عنوان فروشنده یا ارائه دهنده این خدمات، فروشگاهی اینترنتی خود را راه اندازی نکرده باشید، یا در اینستاگرام، پیج تبلیغاتی خود را نساخته باشید، به همین راحتی یک مشتری احتمالی را از دست خواهید داد.

تصور کنید در طول هر شبانه روز، چندین و چند مشتری احتمالی در فضاهای مجازی و در اینترنت به جستجوی کالا و خدمات مورد نیازشان میپردازند. ۷۸ میلیون نفر ایرانی امروز در بستر اینترنت، در موتورهای جستجوگر و شبکه های مجازی به جستجوی محصولات و خدماتشان میپردازند. این دریای بکر، بهترین جا برای پهن کردن تور برای به دام انداختن مشتری است. در هیچ کجای شهر خیابانی با عبور و مرور ۷۸ میلیون انسان پیدا نخواهید کرد. پس بهتر است به جای سرمایه گذاری در مکانهایی که امکان رشد کمی دارند، در محلی سرمایه گذاری کنید که ۷۸ میلیون مشتری احتمالی را در خود جای داده است.

همین الآن تماس بگیرید و مشاوره رایگان طراحی سایت دریافت کنید

۵ – بازاریابی هوشمندانه با کمترین هزینه

شما می توانید با هزینه های بسیار بالا و تبلیغات گسترده، در بستر دیجیتال و حتی در تلوزیون و رادیو، و حتی در فوتبال های مهم و … مانند تمام شرکت های بزرگ مواد غذایی و … عمل کنید و طبیغتا در جامعه نیز شناخته شوید. ولی هزینه انجام چنین تبلیغاتی بسیار بالا و تا حدی غیر مفید و بدون بازده است.

مثلا تبلیغات بزرگ لوله ایزی پایپ در دربی را حتما در خاطر دارید. اگر قبل از انجام این تبلیغات با آن هزینه سرسام آور، با یک متخصص تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ مشورت کرده بودند، فکر میکنید باز هم میلیارد ها تومان صرف تبلیغات برای ورزش دوستانی میکردند که ممکن است کمتر از۱ درصد آنها به این تبلیغات واکنش مثبت نشان دهند؟ از طرفی، کدام پیمانکار بزرگی، پروژه در حال ساخت خود را رها می کند و به سراغ تلوزیون می رود تا دربی را تماشا کند که تبلیغ لوله را ببیند؟

با تمام اینها فرض میگیریم این تبلیغات توسط این شخص دیده شد، چه تضمینی برای این وجود دارد که این فرد از قبل لوله مورد نیاز برای ساختمان را تهیه نکرده باشد، یا با شرکت دیگری طرف قرارداد نباشد؟ اینها ثابت میکنند که این شیوه تبلیغات بازدهی بسیار کمی دارد و دیگر نمیتوان مطمعا بود که اگر هزینه زیادی برای تبلیغات کردید، پاسخ مناسبی هم دریافت خواهید کرد … در همین بازار ممکن است شرکتی با یک دهم هزینه ای که ایزی پایپ کرد، برای سالیان سال، از طریق تبلیغات دائمی خود، مشتری جذب کند.

همین الآن تماس بگیرید و مشاوره رایگان طراحی سایت دریافت کنید

۶ – وقت طلاست …

هر چیزی در این دنیا قابل جبران و جایگزینی است، بجز زمان … از قدیم شنیده ایم که می گویند، وقت طلاست … منظور از این حرف اهمیت و جایگاه بالای زمان در زندگی است. بیایید تصور کنیم شما در ۵۰ سالگی به بهترین اسباب بازی که در کودکی به دنبالش بودید رسیده اید. چه جذابیتی برای شما دارد؟ هیچ …  یا اینکه در ۱۰ سالگی صاحب بزرگ ترین کارخانه کشور باشید … در این صورت هم به جایی نخواهید رسید و خیلی زود هر چه دارید از دست خواهید داد. هر کار و فعالیتی، زمان مخصوص به خود را دارد … امروز زمان سرمایه گذاری در اینترنت و وب سایت ها است …

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.