دیجیتال مارکتینگ کسب و کارها در کلانشهر ها

پیش از هر چیز بیایید واژه کلانشهر را معنی کنیم. در جامعه امروز، با افزایش جمعیت به سرعت به وسعت شهر ها اضافه شده به شکلی که امروز برای عبور از شهر هایی مانند تهران، اصفهان، مشهد و … گاها تا چند ساعت زمان لازم است. علاوه بر وسعت، جمعیت نیز در این شهر ها بسیار بالا است و سرعت افزایش جمعیت نیز در اینگونه شهر ها بسیار بالاست.
در چنین شهر هایی سرعت ارتباطات، کارها، فعالیت های اجتماعی و … بسیار بالاست، حتی شهروندان کمتر وقت برای کارهای شخصی دارند و سعی میکنند تمام کارهایشان را با سرعت بیشتری انجام دهند.

اگر در چنین شهری سرعت عکس العمل و فعالیت کسب و کارها پایین تر از متوسط رقیبان باشد، در این دوی ماراتون جا خواهند ماند.

 

شرط ماندن در بازار، در کلانشهر ها

دیر یا زود در کلانشهر ها، کسب و کار های سنتی و کسب و کارهایی که به تبلیغات و فعالیت های دیجیتال مارکتینگ اعتقادی ندارند، یا باید به فکر اصلاح اعتقاداتشان باشند، و یا مجبور به رفتن از بازار خواهند شد. چرا که سرعت رشد و گسترش بازار و تکنیک های جذب مشتری متحول شده و دیگر با روش های قدیمی نمیشود در این بازار کار کرد.  (تاثیر بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای کوچک )
اما چه باید کرد ؟
امروزه جذب مشتری اصول خودش را دارد که ممکن است به سرعت دچار تغییر و تحول شوند، پس اولیت اصل در بازار امروز، آپدیت و به روز بودن است. اما سایر اصولی که باید رعایت شود چیست؟ در زیر ما چند مورد را با هم مطالغه میکنیم.

 

 اصل اول، ظاهر

در این دوره و زمانه، ظاهر حرف اول را میزند، همه این ضرب المثل معروف را شنیده ایم که ” عقل مردم به چشمشونه ” این ضرب المثل دقیقا برای حال حاضر جامعه اطراف ما گفته شده است. در این زمانه اگر ظاهر سازی درست انجام ندهید اگر بهترین کالی دنیا را هم ارائه کنید، و اگر حق ترین سخنان تاریخ را هم به زبان بیاورید، باز هم شنونده و بیننده و خریداری نخواهید داشت.

این مورد شاید مهم ترین مورد در اصول زنده ماندن در بازار است، کسب و کارهای بزرگ به این نتیجه رسیده اند و الآن زمان آن رسیده است که شما هم به عنون یک کسب و کار کوچک تر که رویای رشد و گسترش دارد، این مورد را جدی بگیرید.

 

اصل دوم، تبلیغات هدفمند

به دلیل هزینه بسیار بالای تبلیغات، به عنوان یک کسب و کار کوچک، امکان آزمون و خطا برای تبلیغات وجود ندارد، یا بسیار محدود است، پس باید بتوانید بهترین تبلیغات را با کمترین هزینه به نحوی انجام دهید که بیشترین بازخورد را بگیرید.

قبلا به این موضوع اشاره کردیم که اگر بالاترین هزینه را برای تبلیغات تلویزیونی، در زمان طلایی بین دو نیمه پر طرفدارترین تیم های فوتبال کشور را نیز پرداخت و تبلیغات را انجام دهید، طیف عظیمی از مشتریان احتمالی خود را از دست خواهید داد. ولی در اینجا ما نیاز داریم، بهترین تبلیغ با کیفیت ترین تبلیغ را، تنها به دست کسانی برسانیم، که در درجه اول، به کسب و کار ما مرتبط هستند، و ممکن است تبدیل به مشتری بشوند.

سئو به ما اجازه میدهد تا تبلیغات مورد نظرمان را دقیقا به دست کسانی برسانیم، که به دنبال کالا و یا خدمات ما هستند. با سئو سازی کلمات و عبارات کلیدی موتبط با کسب و کار، مشتریان و افزاد متقاضی خدمات را به محض اینکه به خدمات و کالای شما نیاز داشتند، جذب خواهند شد. آنان با جستجوی عباراتی نظیر ” خرید فلان محصول، دریافت فلان خدمات و … ” در موتور جستجوگر گوگل، به دنبال شرکت یا افرادی هستند که نیازشان را برطرف کنند. با سئو سازی وب سایت شما به عنوان اولین پیشنهاد به افراد نمایش داده می شود.

البته برای بهینه سازی و برندینگ، تنها فعالیت در سایت کافی نیست و مجموعه اعمال و فعالیت هایی با هدف توسعه و افزایش مشتری در شبکه های اجتماعی، وب سایت، بلاگ ها، ریپورتاژ ها، ارسال پیامک، ارسال ایمیل، و … انجام خواهد گرفت.

 

 اصل سوم، کالای خاص

در دنیای امروز، همه چیز خاص تر می شود، اگر تا امروز دستمال کاغذی معمولی میفروختید، از این به بعد باید به دنبال خاص ترین ظاهر و بسته بندی و … باشید، باید به دنبال اجناسی باشید که حد اقل از یک نظر خاص تر از دیگر انواع موجود باشد. (مدیریت فروشگاه اینترنتی)

 

اصل چهارم، همه جوره با مشتری باشید

باید از زمان قبل از خرید، تا بعد از آن، با ارائه مشاوره مثبت و صادقانه، مشتری را در خرید و یا سفارش بهترین محصول یا خدمات مورد نظرش راهنمایی کنید. مشتری و بازدید کننده باید نسبت به شما احساس خوبی داشته باشد و صداقت شما را درک نماید. در غیر این صورت، حتی اگر یک بار موفق به جذب مشتری شوید، او هیچ گاه برای پروژه های دیگر خود، شما را انتخاب نخواهد کرد.

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “دیجیتال مارکتینگ در کلانشهر ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.